وکیل آپارتمان های مسکونی در مشهد

وکیل آپارتمان های مسکونی در مشهد

در ماده ۱۴ آیین نامه اجرایی این قانون، مدیران ساختمان، وظیفه حفظ و نگهداری آن را بر عهده دارند. وکیل آپارتمان های مسکونی در مشهد بنابر این مدیر وظیفه دارد ساختمان را در مقابل آتش سوزی بیمه نموده و سهم بیمه را به تناسب قدر السهم هر یک از مالکان از زیر بنا از آنها دریافت نماید. تیم وکیل مشهد آماده حل مشکلات دعاوی و اختلافات زندگی آپارتمانی در  قالب مشاوره و وکالت می باشد.

وکیل آپارتمان های مسکونی در مشهد

آیین دادرسی حاکم بر اداره مجتمع آپارتمانی باید بین مجتمع های آپارتمانی « تا سه نفر مالک » و «بیش از سه نفر مالک » قائل به تفکیک شد:

ساختمانهای بیش از«بیش از سه نفر مالک»:

در این خصوص ماده ۵ آیین نامه اجرایی قانون تملک آپارتمان ها مقرر میدارد که:«درصورتی که تعداد مالکین ساختمان از سه نفر تجاوز کند مجمع عمومی مالکین تشکیل خواهد شد » وکیل املاک مشهد بنابراین با توجه به تکلیف قانونی وجود مجمع عمومی مالکین ، دیگر موضوعا امکان اجرای دستورات ماده ی ۶ قانون تملک آپارتمان ها در خصوص این نوع مجتمع ها قابل اجرا نخواهد بود ودر خصوص نحوه تشکیل این مجمع و وظایف و اختیارات آن در مواد بعدی به تفضیل سخن خواهیم گفت.

ساختمانهای «تا سه نفر مالک» :

برای تشریح این موضوع باید اکثریت های قانونی و قراردادی ( وکیل قرارداد در مشهد ) حاکم بر اداره ساختمان ها مورد بررسی قرارگیرد.
تصمیم گیری بعضی از مالکان راجع به یک قسمت بنا به موجب ماده ی۲۶ آیین نامه ی اجرایی:در صورتی که بین شرکا توافق شده باشد که هزینه های نگاهداری یک قسمت از بنا یا هزینه های نگاهداری و عملیات یک جزء از تاسیسات فقط به عهده ی بعضی از شرکا باشد، فقط همین شرکا ملزم به انجام آن بوده و در تصمیمات مربوط به این هزینه ها تعیین تکلیف خواهد نمود. فرض کنیم یک مجموعه ی آپارتمانی طوری بنا شده که بام آن به وسیله ی دیوار یا حائلی بین دو قسمت مجزا تقسیم شده یا ورود به ساختمان از دو ورودیه مجزا امکان پذیر است یا یک ساختمان دارای تاسیسات و شوفاژخانه جداگانه است.

وکیل متخصص در امور آپارتمان

در این گونه موارد ممکن است اکثریت شرکا و مالکان آن ساختمان چنین تصمیم بگیرند که هزینه ی آسفالت پشت بام هر قسمت به عهده ی مالکان آن قسمت واگذار شود یا نحوه ی نتظیم ورودیه و راه پله هریک از دو ورودی توسط ساکنان همان ورودیه تعیین تکلیف شود یا تعمیرات شوفاژخانه ی مجزا به وسیله ی مالکان شوفاژخانه مربوط انجام پذیرد. وکیل ملک مشهد هزینه های تعمیر هریک بر عهده ی ساکنان مربوط به آنها تامیین شود.

در این صورت هزینه های نگاهداری آن قسمت از بنا یا هزینه های نگاهداری و عملیات یک جزء از تاسیسات فقط بر عهده ی بعضی از شرکا بوده و بقیه مالکان از تامین هزینه های آن قسمت معاف خواهند بود و حتی در اتخاذ تصمیمات مربوط به آن هزینه ها دخالت و تکلیفی نخواهند داشت. وکیل آپارتمان های مسکونی در مشهد

ثبت زمان مشاوره حضوری و قبول وکالت

۰۹۱۵۵۰۰۳۴۱۷

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *