یهترین وکیل مهریه درمشهد

بهترین وکیل مهریه در مشهد

بهترین وکیل مهریه در مشهد دعاوی مربوط به مهر بیشترین موارد مطرح شده در دعاوی توسط وکیل خانواده است. در زندگی مشترک زن ها معمولاً زمانی مطالبه مهریه می‌نمایند که به اختلاف می خورند و قصد طلاق دارند البته در بعضی مواقع نیز، صرفا قصد تنبیه شوهر را دارند، در این مواقع زن به دنبال یک وکیل خوب مهریه برای توقیف فوری و گرفتن اموال شوهر و مرد نیز در پی راهکاری برای انتقال اموال خود هست تا زنش نتواند توقیف نماید که راهکارها و حضور یک وکیل می تواند کارساز باشد.

بهترین وکیل مهریه

مهریه مالی است که به دنبال نکاحی که بین زن و مرد جاری می شود به‌ عنوان یک حق برای زن منظور می‌گردد، و مرد ملزم به پرداخت مهریه از زمان جاری شدن عقد می باشد. بهترین وکیل مهریه در مشهد از مهم ترین حقوق مالی زن مهر  هست مطابق قانون مدنی ایران به مجرد وقوع عقد نکاح زن مالک مهریه می شود و می تواند هر تصرفی در آن به نماید مفهوم این ماده این است که زن در زندگی مشترک هر موقع بخواهد میتواند مهریه خود را مطالبه نماید.

بسیاری از زنان به دلیل اختلاف پیش آمده با همسران اقدام به مطالبه و  مراجعه به وکیل خوب برای گرفتن مهریه می کنند( مقاله شماره تلفن وکیل در مشهد را مطالعه فرمایید). از این رو بسیار مهم است که اطلاعاتی درباره مهریه و نحوه درخواست آن داشته باشیم، توصیه می شود در صورت تصمیم به اجرا گذاشتن مهر، از یک وکیل کمک بگیرید.

شرایط  و خصوصیات مهریه:

• مالیت داشته باشد.

• قابل تملک به وسیله زن باشد.

• مهریه معلوم باشد به‌ گونه ‌ای که جهالت طرفین منتفی باشد.

• دارای منفعت عقلایی مشروع باشد.

• قابل تسلیم از سوی مرد باشد.

انواع مهریه بر اساس نحوه تعیین

مهرالسنه:

به میزان مهریه ای که رسول خدا برای همسران و فرزند خود فاطمه ی زهرا (س) تعیین و به امت خود سفارش نموده اند تا از این مقدار بیشتر نباشد و بیشتر از آن، کراهت دارد.

مهرالمسمی

مهری است که زن و شوهر قبل از انعقاد عقد نسبت به مقدار و میزان آن توافق نموده و در عقد ذکر می کنند. تعیین مقدار مهریه مطابق ماده ۱۰۸۰ قانون مدنی منوط به رضایت طرفین است و محدودیتی در این خصوص در قانون پیش بینی نشده است. طبق ماده ۱۰۷۹ قانون مدنی، مهر باید بین طرفین تا حدی که رفع جهالت بشود معلوم باشد. که باید شرایط ذیل را دارا باشد.

مهرالمثل:

مهرالمثل میزان مهریه ای است که با توجه به شرایط جامعه، عرف، عادت و با در نظر گرفتن ویژگی های زن مانند سن، زیبایی، میزان تحصیلات، وضعیت اجتماعی و خانوادگی او تعیین می شود. اگر در زمان عقد، زن و مرد میزان مهریه را معین نکرده باشند و نزدیکی بین زن و مرد رخ دهد در این صورت نیز به زن مهرالمثل تعلق می گیرد. حتی اگر در ضمن عقد شرط شده باشد که به زن مهریه تعلق نمی گیرد در این صورت نیز(بعد از وقوع نزدیکی) شرط باطل ولی عقد صحیح است و در این حالت نیز به زن مهرالمثل تعلق می گیرد.

در حالت دیگر، اگر زن و مرد در زمان عقد، مهریه را تعیین کرده باشند اما مهریه از جهاتی مانند نامشروع بودن یا مالیت نداشتن، باطل اعلام شود(شرایط لازم برای صحت مهریه موجود نباشد)،  وکیل مهریه در مشهد مانند مهریه قرار دادن مشروبات الکلی یا آلات و ادوات قمار، درحالی که نزدیکی بین زن و مرد رخ داده باشد در این صورت زوجه مستحق مهرالمثل است.

مهرالمتعه:

در صورتی که در زمان عقد نکاح دائم بین زن و مرد مهر ذکر نشده باشد وهنوز نزدیکی بین آنها صورت نگرفته باشد و زوج، زوجه را طلاق دهد (وکیل طلاق در مشهد)، زوجه مستحق مهرالمتعه می باشد. این مهر متعلق به عقد نکاح دائم بوده و در عقد نکاح موقت وجود ندارد. در خصوص تعلق این نوع مهر به زوجه، وجود طلاق حائز اهمیت می باشد و فوت زوج شامل این نوع مهر نمی شود.

بهترین وکیل مهریه در مشهد

تقسیم بندی مهریه بر اساس حال و موجل بودن

مهریه عندالمطالبه:

مهریه عندالمطالبه به محض مطالبه زن برعهده شوهر قرار می گیرد و زن به راحتی دارای حق حبس می باشد و بار اثباتی تمکن مرد بر عهده خود اوست.

مهریه عندالاستطاعه:

درمهریه عندالاستطاعه، زن برای گرفتن مهریه ابتدا باید استطاعت مالی و تمکن مالی مرد را اثبات کند. یعنی بار اثبات دارا بودن مرد به عهده زن است که در این حالت حق حبس نیز مورد خدشه واقع می گردد از نظر وکیل مجرب عملاً در این نوع مهریه اِعمال حق حبس دشوار می گردد.

تعیین مهریه بیش از ۱۱۰ سکه

بحث تعیین مهریه بیش از۱۱۰ سکه، فقط در مهریه عندالمطالبه مطرح است.

وقتی مهریه عندالمطالبه باشد، می‌توان به هر مبلغ و میزانی، بر مقدار مهریه توافق نمود اما اگر مهریه مثلا ۲۰۰۰ سکه باشد و زوجه با توجه به عندالمطالبه بودن مهریه، تمامی مهریه خود را یکجا مطالبه نماید و نتواند مالی را از شوهر معرفی نماید که امکان وصول مهریه از آن مال به نحو آسان وجود داشته باشد، فقط امکان استفاده از قانون جهت بازداشت و زندانی کردن شوهر بابت عدم پرداخت نفقه به میزان ۱۱۰ سکه و یا معادل ریالی آن را دارد و بابت بقیه مبلغ مهریه شوهر زندانی نمی‌شود. بابت بقیه مبلغ، زن مکلف به معرفی اموال شوهر می‌باشد و امکان حبس شوهر برای مبلغ مازاد بر ۱۱۰ سکه طلا وجود ندارد.

گرفتن مهریه بعد از مرگ همسر

همانطور که می دانید زن پس از فوت همسر مستحق دریافت تمام مهریه از اموال متوفی می گردد و برخلاف طلاق، باکره بودن زن باعث نصف شدن مهریه نمی گردد. در تمام موارد مذکور، وکیل مهریه در مشهد می تواند با آگاهی از این قوانین بهترین اقدام را بکند و موجبات احقاق حقوق موکل خود را فراهم آورد.

مهریه در طلاق توافقی

همانطور که می دانید یکی از مرسوم ترین انواع طلاق، طلاق توافقی می باشد که در آن زوجین برای مهریه تعیین تکلیف می کنند و معمولاً زن در قبال بخششِ بخشی از مهریه طلاق می گیرد و تا پایان مدت عده می تواند به ما بذل رجوع کند و طلاق را فسخ کند و مهریه ی خویش را بگیرد. بنابراین در این نوع طلاق توافق طرفین، تعیین کننده است.در صورت نیاز به اطلاغات بیشتر می توانید بر روی نوشته بهترین وکیل طلاق توافقی مشهد کلیک نموده و مطالعه نمایید.

یهترین وکیل مهریه در مشهد

نحوه مطالبه و وصول مهریه در مشهد

مطالبه مهریه را می توان از طرق زیر اقدام کرد که هرکدام در جایگاه خود، دارای محاسن و معایبی هستند با توجه به حساسیت بالای در سرعت بخشی به پرونده بهتر است پرونده خود را به وکیل بسپارید تا در اولین فرصت نسبت به استعلام اموال مرد و توقیف آن اقدام نماید.

۱-مراجعه به دادگاه خانواده:

برای مطالبه مهریه در عقد دائم و موقت، می توان ابتدا با ارسال اظهارنامه به همسر، موضوع مطالبه رسمی مهریه را به اطلاع وی رساند تا شاید مشارالیه تمایل خود را برای پرداخت مبلغ مهریه اعلام نماید.

مزایای مطالبه مهریه از این طریق، می تواند بازداشت و زندانی شدن همسر در صورت عدم پرداخت مهریه تا صد و ده سکه و عدم اثبات اعسار زوج، توقیف سریع اموال زوج، امکان اثبات معامله صوری همسر به قصد فرار از پرداخت مهریه و مطالبه حق الوکاله وکیل برای مهریه  و خسارات تاخیر در پرداخت وجه نقد مهریه و همچنین مطالبه هزینه دادرسی است.

۲-مطالبه مهریه از طریق شورای حل اختلاف:

در صورتی که مبلغ مهریه کمتر یا مساوی بیست میلیون تومان برآورد شود، دادخواست مطالبه مهریه به شورای حل اختلاف محل سکونت زوجه تقدیم می شود و معمولا مدت زمان رسیدگی در شورای حل اختلاف ویژه خانواده کمتر از دادگاه خانواده است.

تمامی مزایایی که جهت مطالبه مهریه از دادگاه ذکر شد، برای مطالبه مهریه از طریق شورای حل اختلاف نیز مصداق دارد.

۳-مطالبه مهریه از طریق اداره اجرای ثبت:

آسانترین و ارزانترین راه مطالبه و وصول مهریه، تقاضای صدور اجراییه از طریق دفتر ازدواجی است که عقد ازدواج در آن واقع شده است، با مراجعه زوجه یا وکیل دادگستری،  به دفترخانه ازدواج در مشهد، اجراییه صادر و به زوج ابلاغ می شود تا اگر ظرف مهلت مقرر نسبت به پرداخت مهریه اقدام نکرد، بتوان درخواست توقیف اموال و ممنوع الخروجی زوج را ارائه نمود. بهترین وکیل برای توقیف اموال زوج بابت مهریه می تواند مانع انتقال  توسط شوهر گردد.

مزایای داشتن یک وکیل خوب برای مهریه

  • وکیل در کمترین زمان ممکن می تواند مهریه زن را وصول کند.
  • نیازی به حضور زن در دادگاه نمی باشد.
  • در صورتی که مرد اموالی داشته باشد بهترین وکیل مهریه در مشهد سریعا آنها را توقیف می کند.
  • وکیل مهریه می تواند در صورت عدم پرداخت مهریه، حکم جلب مرد را بگیرد.
  • وکیل مهریه نقش بسزایی در رد دادخواست اعسار مرد دارد.

وکیل خوب در مشهد  با توجه به این که قوانین و راهکارها را به‌ خوبی می‌داند و نسبت به آن ها اشراف دارد، می تواند در تسریع روند دادگاه بسیار مؤثر باشد و با سرعت بیشتری برای دریافت مهریه زن اقدام کند. به همین منظور پیشنهاد می شود برای رسیدگی به پرونده ی خانواده از یک وکیل خوب برای گرفتن مهریه در مشهد که با تجربه نیز است، کمک بگیرید.

 

ثبت زمان ملاقات حضوری و قبول وکالت 

۰۹۱۵۵۰۰۳۴۱۷

۰۵۱۳۶۰۲۰۲۵۳

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *