a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 آکسون وب.
تمامی حقوق محفوظ است.

8:00 - 21:00

با تعیین وقت قبلی

05136020253

09155003417

جستجو
فهرست

وکیل خانواده در مشهد

وکیل خانواده

تعداد بسیار زیاد پرونده در امور دعاوی و اختلافات خانوادگی در مشهد لزوم مشاوره با یک وکیل خانواده در مشهد را توجیه می کند. جهت درخواست وکیل مجرب و متخصص می توانید با شماره تلفن وکیل پایه یک دادگستری حسینی مقدم تماس بگیرید.

وکیل حسینی مقدم

وکیل حسینی مقدم – پایه یک دادگستری

متخصص دعاوی خانواده مشهد

وکیل خانواده

وکیل خانواده در دو معنا به کار می رود :

1. وکیل خانواده وکیلی است که با تخصص در زمینه دعاوی خانواده و کسب تجارب و توانایی لازم می تواند در دعاوی خانوادگی و امور مربوط به همسر و فرزندان و دعاوی مالی ناشی از نکاح، علی الخصوص مطالبات زوجه اعم از مهریه و نفقه و اجرت المثل، طلاق توافقی  و … به کمک به شهروندان بیاید.

2 . در معنای « وکیل خانوادگی» استفاده می شود و به این معناست که شهروندان با انعقاد توافقنامه ای با یک وکیل خوب دادگستری ، تمام امور حقوقی که برای خانواده خود مطرح می شود را با در میان گذارده و از مشاوره ها و عنداللزوم وکالت وی استفاده و نظاره گر موفقیت های خود در آینده ای نزدیک خواهند بود.

این نوع وکالت از وکیل خانواده مشهد در کشورهای پیشرفته بیشتر مرسوم است. در شهر مشهد نیز بعضی از خانواده ها که جایگاه اجتماعی و فرهنگی بالایی دارند از وکیل خانوادگی بهره می برند تا از بروز مشکلات در وکیل حقوقی تا حد امکان جلوگیری شود.

دادگاه خانواده

در نوشته وکیل خانواده در مشهد به بررسی دادگاه خانواده می پردازیم، دادگاه خانواده دادگاهی است که قوه قضاییه به جهت رسیدگی به اختلافات مرتبط با امور خانواده تاسیس کرده است. به موجب قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱ قوه قضاییه مکلف است در هر حوزه قضایی به تعداد کافی شعبه دادگاه خانواده تشکیل دهد. وکیل خانواده خوب در مشهد در شهرهای بزرگ مانند تهران و مشهد مجتمع قضایی جداگانه با عنوان دادگاه خانواده که از چندین شعبه تشکیل شده است، به دعاوی خانواده رسیدگی می نمایند.

ویژگی های خاص دادگاه خانواده 

تابع تشریفات نبودن

شروع رسیدگی به دعاوی و ادامه یافتن آن در این دادگاه خانواده با تقدیم دادخواست می‌باشد، ولی تابع تشریفات آیین دادرسی مدنی نمی‌باشد. تشریفات و نحوه ابلاغ در این دادگاه‌ها مطابق قواعد عام آیین دادرسی مدنی است رعایت اصول دادرسی از نظر وکیل خانواده در مشهد الزامی است.

حضور قاضی مشاور زن

دادگاه خانواده با حضور رئیس یا دادرس علی البدل و قاضی مشاور زن تشکیل می‌گردد، قاضی انشاء کننده رای باید در دادنامه به نظر قاضی مشاور اشاره و چنانچه با نظر وی مخاف باشد با ذکر دلیل نظریه وی را رد کند. بر اساس نظریه اداره حقوقی ، حضور قاضی مشاوره در دادگاه تجدیدنظر الزامی نیست.

ارجاع به مراکز مشاوره خانواده

به منظور جلوگیری از افزایش اختلافات خانوادگی و طلاق و سعی در ایجاد صلح و سازش، بر اساس قانون حمایت خانواده، زوچیت ابتدا باید به مراکز مشاوره خانواده مراجعه نمایند .. سپس در صورتی که این تلاش به نتیجه منجر نشد، طرح دعوا در دادگاه خانواده صورت می‌گیرد.

وکیل خانواده

 

دعاوی در صلاحیت وکیل دادگاه خانواده مشهد

دادگاه های خانواده طبق ماده 4 قانون حمایت خانواده مصوب 1392 صرفا به دعاوی رسیدگی می کنند که بر اساس قانون در صلاحیت ذاتی آنها قرار دارد. که در ادامه دعاوی که در صلاحیت این دادگاه می باشد بیان می شود. از نظر وکیل متخصص خخانواده خوب این دعاوی را صرفا دادگاه خانواده رسیدگی می نماید:

صلاحیت دادگاه خانواده

1.نامزدی و خسارت ناشی از برهم زدن آن
2.نکاح دائم ،موقت و إذن در نکاح
3.شروط ضمن عقد نکاح
4.ازدواج مجدد
5.جهیزیه
6.مهریه
7.نفقه زوجه و أجرت المثل ایام تصرف
8.تمکین و نشوز
9. وکیل دعاوی طلاق ،رجوع،فسخ و انفساخ نکاح،بذل مدت و انقضای آن
10.حضانت و ملاقات طفل
11.نسب
12.رشد،حجر و رفع آن
13.ولایت قهری،قیومیت،امور مربوط به ناظرو امین اموال محجوران،امور حسبی و وصایت در امور مربوط به آنان
14.نفقه اقارب
15.امور راجع به غایب مفقودالاثر
16. سرپرستی کودکان بی سرپرست
17.اهدای جنین
18.تغییر جنسیت

آدرس دادگاه خانواده

سوالی که موکلین و افراد دیگر باهار از وکیل پایه یک دادگستری می پرسند این است که آدرس دادگاه خانواده در مشهد کجاست وکیل خانواده مجرب به این سوال نیز پاسخ می دهد: یک مجتمع  قضایی (شهید مطهری) صرفا به دعاوی خانواده رسیدگی می نماید که در اصطلاح عموم به دادگاه خانواده معروف است. واقع در بلوار شفا ، نبش شفای 30 می باشد.

نحوه رسیدگی به دعاوی خانواده در مشهد

در اصلاح حقوق کسی که قصد طرح دعو ا دارد خواهان می گویند و طرف دیگر را خوانده ، که خواهان در دعاوی خانواده می تواند زوج باشد یا زوجه به عنوان مثال در دعوی نفقه ، زوجه خواهان است و در دعوی تمکین خواهان زوج است.

برای مطرح نمودن دعاوی خانواده توصیه می گردد ابتدا از چند وکیل خانواده مشورت گرفته و تا حد امکان یک وکیل پایه یک خانواده برای پرونده انتخاب نمایید چراکه در مواردی امکان طرح اشتباه دعوا از طرف غیر وکیل وجود دارد.

طرح دعوی خانواده همانند دعاوی دیگر به موجب دادخوا ست می باشد برای تقدیم دادخواست دعاوی خانواده بایستی به یکی از دفاتر خدمات قضایی مراجعه نمود تا دادخواست تنظیم و به دادگاه ارسال گردد.

و

دعاوی خانواده که در مشهد نیاز به مشاوره دارند

بعضی دعاوی خانواده در مشهد بدون انجام مشاوره امکان ثبت دادخواست در دفاتر قضایی وجود ندارد، به عبارتی در این دعاوی انجام مشاوره الزامی است حتی اگر وکیل نیز داشته باشید بایستی مشاوره را شخصا انجام دهید.

این دعاوی عبارتنداز:

 • طلاق اعم از یکطرفه و توافقی
 •  دعوی مطالبه نفقه جاریه
 • دعوی الزام به تمکین عام و خاص. وکیل تمکین مشهد
 • در صورتی که نفقه جاریه یا الزام به تمکین بعنوان دعوی تقابل مطرح گردد نیاز به انجام مشاوره نیست.

در دعاوی خانواده دادگاه محل سکونت زوجه صالح به رسیدگی است بعنوان مثال اگر زوجه ساکن مشهد باشد و زوج ساکن بجنورد باشد دادگاه خانواده مشهد صالح به رسیدگی است که در صورت داشتن وکیل خانواده این موضوع در جلسه اول بعنوان ایراد عدم صلاحیت دادگاه مطرح می گردد.

وکیل خانواده در مشهد کیست؟

یکی از رشته های مهم حقوق، حقوق خانواده و مسائل مرتبط با آن است. که دعاوی مربوط به آن توسط وکیل مجرب خانواده انجام می شود که با تخصص در زمینه دعاوی خانواده و کسب تجارب و توانایی لازم می تواند در دعاوی مهریه ، نفقه،  وکیل برای طلاق ، وکیل اثبات نسب ، جهیزیه، حضانت و … انجام وکالت نماید.

در موقعیتی که بنیان خانواده ها به سستی و سردی گرویده و درصد نسبتا زیادی از زوجین، مدتی پس از عقد، به دلایل مختلف با همسر خود به اختلاف رسیده و احساس می نمایند که تنها پناهگاه خود در زندگی را از دست داده اند، لذا این حق مسلم ایشان است که امکان مراجعه بهترین وکیل خانواده در مشهد را برای خود هموار نموده و از راهنمایی های صادقانه و پشتیبانی های بی دریغ وکلای مجرب و موفق خود بهره مند گردند.

برای طرح دعاوی خانواده الزامی به داشتن وکیل دادگستری نیست ولی عدم اطلاع از حقوق و قانون خانواده و  از طرفی کوتاه بودن فرصت های پیش آمده آن هم در جلسه دادگاه خانواده که بسیار کوتاه و حیاتی است و ممکن است توسط خود فرد از دست برود و کار به دشواری برخورد میکند.حتی اگر قصد محول نمودن پرونده طلاق خود به وکیل پایه یک دادگستری در مشهد را ندارید از مشاوره وکیل خانواده در مشهد بهره مند شوید ..

وظایف وکلای خانواده

وکیل خانواده حق پذیرش وکالت تمام دعوای را دارد، بنا براین هر وکیلی می تواند در دعاوی و امور خانواده وکالت نماید اما وکیل دعاوی خانواده فردی است که در امور مربوط به  دادگاه خانواده تجربه و تخصص دارد و بیشترین پرونده های وی اختلافات خانوادگی می باشد. و در هر شهری لیست و اسامی از وکیل ها در حیطه خانواده کار می کنند که معروف به وکلای خانواده نیز هستند، اما وظایف وکیل :

وکیل متخصص ابتدا در دفتر خود جلسه مشاوره حضوری تعیین می نماید، این جلسه باهماهنگی قبل از طریق شماره موبایل وکیل انجام می شود. در ملاقات حضوری توضیحات کامل و مدارک لازم را از موکل اخذ و سپس پرونده موکل را اگر سابقا در دادگاه طرح نموده مطالعه و تمام جوانب آن را سنجیده و توصیه های لازم را نیز به موکل می گوید. وکیل خانواده حسب وظایف حرفه ای از طرح دعاوی مختلف به منظور دریافت حق الوکاله بیشتر اجتناب می نماید.

 

وکیل حانواده در مشهد

چطور در مشهد بهترین وکیل خانواده را پیدا کنم؟

 اولین موضوعی که بعد از بروز اختلاف به ذهن زوجین خطور می نماید این است که پطور شکاره و آدرس بهترین وکیل را در شهر خود پیدا نمایند تا بتوانند مشاوره دریافت نمایند و در صورت لزوم وکالت پرونده خود را نیز واگذار نمایند راهای زیادی وجود دارد از جمله پرسیدن از ذوستان و آشنایان و همچنین سرچ در اینترنت و  دیدن کامنت هایی که در مورد وکیل نوشته شده است می تواند کمک بسیار زیادی نماید تا بتواند بهترین انتخاب را از میان وکلای خانواده داشته باشید.

افراد در جستجو وکیل در مشهد به دنبال آدرس و دفتر وکالت یکی از بهترین وکلای خانواده در مشهد یا خراسان جهت طرح دعوای خود یا دفاع پرونده خانواده هستند ما در نوشته وکیل خانواده در مشهد برای انتخاب بهتر بعضی از ویژگی های وکیل خوب خانواده را بیان می نماییم امیداوریم که با مدنظر قرار دادن این خصوصیات بتوانید انتخاب خوب را برای وکالت پرونده خانواده خود داشته باشید.

ویژگی های یک وکیل خوب خانواده

 • توصیه به سازش توسط بهترین وکیل خانواده
 • در صورت عدم سازش توصیه به طلاق توافقی
 • عدم طرح دعاوی متعدد توسط وکیل خانواده
 • سعی بر جلوگیری از تنش بین زوجین
 • بهترین وکیل خانواده محرم اسرار موکل است
 • صداقت داشتن و گفتن واقعیت ها به موکل
 • پیگیری مداوم وکیل و گزارش کار به موکل
 •  به دنبال حصول بهترین نتیجه بودن

عنوان بهترین وکیل خانواده در مشهد کیست یا چه کسی است نشان از حساسیت در انتخاب وکیل برای موضوع پرونده است که با در نظر گرفتن معیارهای گفته شده می توانید یکی از بهترین وکیل های خانواده در مشهد برای پرونده خود انتخاب نمایید.

بهترین وکیل دعاوی خانواده با داشتن اخلاق حرفه ای و اشراف کافی به مسائل و با سابق داشتن تخصص لازم در پرونده های خانواده در تنگناهای دادرسی موکل خود را به نحو احسنت مشاوره می نماید و هیچ گاه بخاطر حق الوکاله موکل را به بیراهه نمی کشد.

اهمیت داشتن وکیل در دعاوی خانواده

با توجه به تغییرات قانونی از جمله تصویب قانون حمایت از خانواده و همچنین قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی، اگاهی کامل از قوانین ذکر شده و همچنین رویه قضایی برای احقاق حقوق قانونی از نظر وکیل خانواده در مشهد، لازم و ضروری است. داشتن وکیل خانواده مزیت هایی نیز دارد.

 • عدم نیاز به حضور موکل در دادگاه
 • طرح درست دعوی توسط وکیل خانواده
 • فراهم نمودن مقدمات دفاع
 • آشنا بودن وکیل مشهد به رویه قضایی
 • تحصیل دلیل و حفظ آن

از آنجایی که  مام افراد اطلاعات کامل و کافی از قوانین و روند رسیدگی به پرونده ها ندارند، با یک اظهار یا طرح دعوا اشتباه یا ناقص پرونده ای که امکان پیروزی در آن دارند را از دست می دهند. دفاع از دعوی صرف داشتن اطلاعات حقوقی در محاکم خانواده نیست، کسب تچربه در دعاوی متعدد خانواده و اقدامات درست و به موقع ، آشنایی با رویه دادگاه بدوی، تجدید نظر و دیوان عالی کشور و … در پیروزی نقش زیادی دارد. برای دفاع بهتر و موفق تمام مواد قانونی مرتبط ، آراِء و نظریات حقوقی را بررسی می کند.

توصیه ما این است قبل از اقدام ، موضوع خود را با لیست وکلای ما در مشهد ( وکیل خانواده خانم و وکیل آقا) در میان گذاشته و نظرات آنها را بخواهید و در نهایت وکالت خود را به وکیلی که زمینه امور خانوادگی صورت تخصصی کار می کند محول نمایید . هرچند که ممکن است وکلای زیادی در این زمینه وجود داشته باشند ولیکن پیدا نمودن یک وکیل خانواده در مشهد کار دشواری نیست.

ثبت زمان مشاوره حضوری و قبول وکالت

253 20 360  051 

3417 500 0915 

[تعداد: 2   میانگین: 5/5]

برچسب ها:

بدون دیدگاه

متاسفانه امکان درج دیدگاه در حال حاضر وجود ندارد.

Call Now Buttonتعیین وقت 3417 500 0915