a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 آکسون وب.
تمامی حقوق محفوظ است.

8:00 - 21:00

با تعیین وقت قبلی

05136020253

09155003417

جستجو
فهرست
 

وکیل خانواده در مشهد

وکیل خانواده در مشهد

وکیل خانواده در مشهد ، تعداد بسیار زیاد پرونده در امور دعاوی و اختلافات خانوادگی در مشهد لزوم مشاوره با یک وکیل خوب خانواده را توجیه می کند. جهت درخواست وکیل خانواده خوب در مشهد که مجرب و متخصص نیز باشد با شماره تلفن پایه یک وکیل دادگستری می توانید تماس بگیرید.

وکیل خانواده در مشهد

وکیل خانواده در مشهد – حسینی مقدم

وکیل پایه یک مجرب و موفق دعاوی خانواده

 

وکیل خانواده

وکیل خانواده در دو معنا به کار می رود :

۱٫ وکیل خانواده وکیلی است که با تخصص در زمینه دعاوی خانواده و کسب تجارب و توانایی لازم می تواند در دعاوی خانوادگی و امور مربوط به همسر و فرزندان و دعاوی مالی ناشی از نکاح، علی الخصوص مطالبات زوجه اعم از مهریه و نفقه و اجرت المثل، طلاق توافقی  و … به کمک به شهروندان بیاید.

۲ . در معنای « وکیل خانوادگی» استفاده می شود و به این معناست که شهروندان با انعقاد توافقنامه ای با یک وکیل خوب دادگستری ، تمام امور حقوقی که برای خانواده خود مطرح می شود را با در میان گذارده و از مشاوره ها و عنداللزوم وکالت وی استفاده و نظاره گر موفقیت های خود در آینده ای نزدیک خواهند بود.

این نوع وکالت از وکیل خانواده مشهد در کشورهای پیشرفته بیشتر مرسوم است. در شهر مشهد نیز بعضی از خانواده ها که جایگاه اجتماعی و فرهنگی بالایی دارند، از وکیل خانوادگی بهره می برند تا از بروز مشکلات حقوقی تا حد امکان جلوگیری شود.

 

دادگاه خانواده

در نوشته وکیل خانواده در مشهد به بررسی دادگاه خانواده می پردازیم، دادگاه خانواده دادگاهی است که قوه قضاییه به جهت رسیدگی به اختلافات مرتبط با امور خانواده تاسیس کرده است. به موجب قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱ قوه قضاییه مکلف است در هر حوزه قضایی به تعداد کافی شعبه دادگاه خانواده تشکیل دهد. وکیل خانواده در مشهد در شهرهای بزرگ مانند تهران و مشهد مجتمع قضایی جداگانه با عنوان دادگاه خانواده که از چندین شعبه تشکیل شده است، به دعاوی خانواده رسیدگی می نمایند.

 

ویژگی های خاص دادگاه خانواده 

تابع تشریفات نبودن:

شروع رسیدگی به دعاوی و ادامه یافتن آن در این دادگاه خانواده با تقدیم دادخواست می‌باشد، ولی تابع تشریفات آیین دادرسی مدنی نمی‌باشد. تشریفات و نحوه ابلاغ در این دادگاه‌ها مطابق قواعد عام آیین دادرسی مدنی است رعایت اصول دادرسی از نظر وکیل خانواده در مشهد الزامی است.

حضور قاضی مشاور زن:

دادگاه خانواده با حضور رئیس یا دادرس علی البدل و قاضی مشاور زن تشکیل می‌گردد، قاضی انشاء کننده رای باید در دادنامه به نظر قاضی مشاور اشاره و چنانچه با نظر وی مخاف باشد با ذکر دلیل نظریه وی را رد کند. وکیل خانواده در مشهد بر اساس نظریه اداره حقوقی ، حضور قاضی مشاوره در دادگاه تجدیدنظر الزامی نیست.

ارجاع به مراکز مشاوره خانواده:

به منظور جلوگیری از افزایش اختلافات خانوادگی و طلاق و سعی در ایجاد صلح و سازش، بر اساس قانون حمایت خانواده، زوچیت ابتدا باید به مراکز مشاوره خانواده مراجعه نمایند .. سپس در صورتی که این تلاش به نتیجه منجر نشد، طرح دعوا در دادگاه خانواده صورت می‌گیرد.

 

دعاوی در صلاحیت دادگاه خانواده مشهد

دعاوی در صلاحیت دادگاه خانواده مشهد

دعاوی در صلاحیت دادگاه خانواده مشهد

 صلاحیت دادگاه خانواده

دادگاه های خانواده طبق ماده ۴ قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۲ صرفا به دعاوی رسیدگی می کنند که بر اساس قانون در صلاحیت ذاتی آنها قرار دارد. که در ادامه دعاوی که در صلاحیت دادگاه خانواده در مشهد می باشد توسط وکیل خانواده در مشهد بیان می شود. از نظر وکیل متخصص خانواده این دعاوی را صرفا دادگاه خانواده در مشهد رسیدگی می نماید:

۱٫نامزدی و خسارت ناشی از برهم زدن آن
۲٫نکاح دائم ،موقت و إذن در نکاح
۳٫شروط ضمن عقد نکاح
۴٫ازدواج مجدد
۵٫جهیزیه
۶٫مهریه
۷٫نفقه زوجه و أجرت المثل ایام تصرف
۸٫تمکین و نشوز
۹٫دعاوی طلاق،رجوع،فسخ و انفساخ نکاح،بذل مدت و انقضای آن
۱۰٫حضانت و ملاقات طفل
۱۱٫نسب
۱۲٫رشد،حجر و رفع آن
۱۳٫ولایت قهری،قیومیت،امور مربوط به ناظرو امین اموال محجوران،امور حسبی و وصایت در امور مربوط به آنان
۱۴٫نفقه اقارب
۱۵٫امور راجع به غایب مفقودالاثر
۱۶٫سرپرستی کودکان بی سرپرست
۱۷٫اهدای جنین
۱۸٫تغییر جنسیت

 

آدرس دادگاه خانواده

سوالی که موکلین و افراد دیگر باهار از وکیل پایه یک دادگستری در مشهد می پرسند این است که آدرس دادگاه خانواده در مشهد کجاست وکیل خانواده در مشهد به این سوال نیز پاسخ می دهد: یک مجتمع  قضایی (شهید مطهری) در مشهد صرفا به دعاوی خانواده رسیدگی می نماید که در اصطلاح عموم به دادگاه خانواده مشهد معروف است. واقع در بلوار شفا ، نبش شفای ۳۰ می باشد.

 

نحوه رسیدگی به دعاوی خانواده در مشهد

در اصلاح حقوق کسی که قصد طرح دعو ا دارد خواهان می گویند و طرف دیگر را خوانده ، که خواهان در دعاوی خانواده می تواند زوج باشد یا زوجه به عنوان مثال در دعوی نفقه ، زوجه خواهان است و در دعوی تمکین خواهان زوج است.

برای مطرح نمودن دعاوی خانواده در مشهد توصیه می گردد ابتدا از چند وکیل خانواده در مشهد مشورت گرفته و تا حد امکان یک وکیل پایه یک و خوب خانواده برای پرونده انتخاب نمایید]چراکه در مواردی امکان طرح اشتباه دعوا از طرف غیر وکیل وجود دارد.

طرح دعوی خانواده همانند دعاوی دیگر به موجب دادخواست می باشد برای تقدیم دادخواست دعاوی خانواده در مشهد توسط وکیل یا بدون وکیل بایستی به یکی از دفاتر خدمات قضایی مراجعه نمود تا دادخواست تنظیم و به دادگاه خانواده مشهد ارسال گردد.

 

دعاوی خانواده که در مشهد نیاز به مشاوره دارند

بعضی دعاوی خانواده در مشهد بدون انجام مشاوره امکان ثبت دادخواست در دفاتر قضایی وجود ندارد، به عبارتی در این دعاوی انجام مشاوره الزامی است حتی اگر وکیل خانواده نیز داشته باشید بایستی مشاوره را شخصا انجام دهید.

این دعاوی عبارتنداز:

طلاق اعم از یکطرفه و توافقی

 دعوی مطالبه نفقه جاریه

دعوی الزام به تمکین

در صورتی که نفقه جاریه یا الزام به تمکین

بعنوان دعوی تقابل مطرح گردد نیاز به انجام مشاوره نیست،

وکیل دادگستری خانواده یعنی امکان مستقیم ثبت دادخواست در دفتر قضایی است.

در دعاوی خانواده دادگاه محل سکونت زوجه صالح به رسیدگی است بعنوان مثال اگر زوجه ساکن مشهد باشد و زوج ساکن بجنورد باشد دادگاه مشهد صالح به رسیدگی است که در صورت داشتن وکیل خانواده این موضوع در جلسه اول بعنوان ایراد عدم صلاحیت دادگاه مطرح می گردد.

 

وکیل خانواده در مشهد

یکی از رشته های مهم حقوق، حقوق خانواده و مسائل مرتبط با آن است. که دعاوی مربوط به آن توسط وکیل مجرب خانواده انجام می شود. وکیل خانواده در مشهد با تخصص در زمینه دعاوی خانواده و کسب تجارب و توانایی لازم می تواند در دعاوی مهریه ، نفقه،  وکیل طلاق ، اثبات نسب ، جهیزیه، حضانت و … انجام وکالت نماید.

در موقعیتی که بنیان خانواده ها به سستی و سردی گرویده

و درصد نسبتا زیادی از زوجین، مدتی پس از عقد، به دلایل مختلف با همسر خود به اختلاف رسیده

و احساس می نمایند که تنها پناهگاه خود در زندگی را از دست داده اند،

لذا این حق مسلم ایشان است

که امکان مراجعه بهترین وکیل خانواده در مشهد را برای خود هموار نموده

و از راهنمایی های صادقانه و پشتیبانی های بی دریغ وکلای مجرب و موفق خود بهره مند گردند.

برای طرح دعاوی خانواده الزامی به داشتن وکیل دادگستری نیست ولی عدم اطلاع از حقوق و قانون خانواده و  از طرفی کوتاه بودن فرصت های پیش آمده آن هم در جلسه دادگاه خانواده که بسیار کوتاه و حیاتی است و ممکن است توسط خود فرد از دست برود و کار به دشواری برخورد میکند.حتی اگر قصد محول نمودن پرونده طلاق خود به وکیل پایه یک دادگستری در مشهد را ندارید از مشاوره وکیل خانواده در مشهد بهره مند شوید .

 

ویژگی های بهترین وکیل خانواده مشهد

بهترین وکیل خانواده مشهد

بهترین وکیل خانواده مشهد

افراد در جستجو وکیل در مشهد به دنبال آدرس و دفتر وکالت یکی از بهترین وکلای خانواده در مشهد یا خراسان جهت طرح دعوای خود یا دفاع پرونده خانواده هستند ما در نوشته وکیل خانواده در مشهد برای انتخاب بهتر بعضی از ویژگی های بهترین وکیل خانواده را بیان می نماییم امیداوریم که با مدنظر قرار دادن این خصوصیات بتوانید بهترین انتخاب را برای وکالت پرونده خانواده خود داشته باشید.

 1. توصیه به سازش توسط بهترین وکیل خانواده
 2. در صورت عدم سازش توصیه به طلاق توافقی
 3. عدم طرح دعاوی متعدد توسط وکیل خانواده
 4. سعی بر جلوگیری از تنش بین زوجین
 5. بهترین وکیل خانواده محرم اسرار موکل است
 6. صداقت داشتن و گفتن واقعیت ها به موکل
 7. پیگیری مداوم وکیل و گزارش کار به موکل
 8.  به دنبال حصول بهترین نتیجه بودن

عنوان بهترین وکیل خانواده در مشهد کیست یا چه کسی است نشان از حساسیت در انتخاب وکیل خانواده در مشهد برای موضوع پرونده است که با در نظر گرفتن معیارهای گفته شده می توانید یکی از بهترین وکیل های خانواده در مشهد برای پرونده خود انتخاب نمایید.

بهترین وکیل دعاوی خانواده با داشتن اخلاق حرفه ای و اشراف کافی به مسائل  و داشتن تخصص لازم در پرونده های خانواده در تنگناهای دادرسی موکل خود را به بهترین شکل مشاوره می نماید و بخاطر حق الوکاله  موکل را به بیراها نمی کشد

 

مزیت داشتن وکیل خانواده 

با توجه به تغییرات قانونی از جمله تصویب قانون جدید حمایت از خانواده و همچنین قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی، اگاهی کامل از قوانین ذکر شده و همچنین رویه قضایی برای احقاق حقوق قانونی از نظر وکیل خانواده در مشهد، لازم و ضروری است. داشتن وکیل خانواده مزیت هایی نیز دارد.

 1. عدم نیاز به حضور موکل در دادگاه
 2. طرح درست دعوی توسط وکیل خانواده
 3. فراهم نمودن مقدمات دفاع
 4. آشنا بودن وکیل مشهد به رویه قضایی
 5. تحصیل دلیل و حفظ آن

از آنجایی که  مام افراد اطلاعات کامل و کافی از قوانین و روند رسیدگی به پرونده ها ندارند، با یک اظهار یا طرح دعوا اشتباه یا ناقص پرونده ای که امکان پیروزی در آن دارند را از دست می دهند. دفاع از دعوی صرف داشتن اطلاعات حقوقی در محاکم خانواده نیست، کسب تچربه در دعاوی متعدد خانواده و اقدامات درست و به موقع ، آشنایی با رویه دادگاه بدوی، تجدید نظر و دیوان عالی کشور و … در پیروزی نقش زیادی دارد. وکیل خانواده در مشهد برای دفاع بهتر و موفق تمام مواد قانونی مرتبط ، آراِء و نظریات حقوقی را بررسی می کند.

یک اختلاف خانوادگی ممکن است ادامه پیدا کند و با کشیده شدن کار به جاهای باریک، انواع و اقسام شکایت‌ها حتی شکایت کیفری مطرح شود که مستلزم دخالت وکیل کیفری مشهد نیز هست و هزینه های زیاد بر زوجین و خانواده ها تحمیل نماید که در این مواقع ضرورت دخالت یک وکیل خانواده در مشهد ، که متعهد ،متخصص و دلسوز باشد، بیشتر احساس می شود.

توصیه ما این است قبل از اقدام ، موضوع خود را با لیست وکلای خانواده در مشهد ( وکیل خانواده خانم و وکیل آقا) در میان گذاشته و نظرات آنها را بخواهید و در نهایت وکالت خود را به وکیلی که در زمینه امور خانوادگی در مشهد بصورت تخصصی کار می کند محول نمایید . هرچند که ممکن است وکلای زیادی در این زمینه وجود داشته باشند ولیکن پیدا نمودن یک وکیل خوب خانواده در مشهد کار دشواری نیست.

مشاوره و وکالت تخصصی دعاوی خانواده

در مشهد + خراسان

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonتعیین وقت 3417 500 0915