a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 آکسون وب.
تمامی حقوق محفوظ است.

8:00 - 21:00

با تعیین وقت قبلی

05136020253

09155003417

جستجو
فهرست

وکیل ابطال معامله در مشهد

وکیل ابطال معامله در مشهد

وکیل ابطال معامله در مشهد ؛ ابطال در اصطلاح حقوقی عبارت است از نابود كردن يک عمل یا هر چيـزی كه داراي ارزش حقوقي باشد و بررسی پرونده های حقوقی نیازمند دانش و آگاهی کافی است که این مهم توسط بهترین وکیل ابطال معامله به دست می آید. در ادامه این مطلب به انواع ابطال وقایع حقوقی خواهیم پرداخت.

وکیل ابطال معامله در مشهد

وکیل حسینی مقدم – پایه یک دادگستری

متخصص و موفق دعاوی حقوقی مشهد

وکیل ابطال معامله

انواع وضعیت حقوقی یک معامله:
وضعیت حقوقی یک قرارداد ۳ نوع است:
1- صحیح
هر معامله دارای شرایط عمومی است که توسط قانون گذار جزء شرایط اساسی معامله تعیین شده است ولی طرفین می توانند علاوه بر آن، شرایط خصوصی را هم که جزء شرایط عقود معین اند، با توافق یکدیگر در معامله قرار دهند. در صورت رعایت این شرایط توسط هر دو طرف، معامله صحیح تلقی می شود.

2- باطل
معامله باطل که در حقوق به آن بیع فاسد نیز گفته می شود، به معنای عدم است وکیل ملکی در مشهد و طبق قانون مدنی: «اثری در تملک ندارد». معامله باطل درست مقابل معامله صحیح است. معامله باطل یا فاقد یکی از شرایط اساسی معامله و یا عقود معین بوده است و یکی از شرایط اختصاصی معامله را ندارد.

3- غیر نافذ
عدم نفوذ در لغت به معنای بی ‌اثر بودن است اما در حقوق این عنوان برای معامله و عقدی ناقص، به کار می رود که برخی از آن تحت عنوان معامله صحیح هم یاد کرده‌ اند که برخلاف داشتن تمام شرایط یک معامله صحیح، هنوز کامل نیست و امکان دارد وضعیت حقوقی چنین معامله ‌ای تغییر پیدا کرده و به معامله باطل تبدیل شود.

تفاوت ابطال و بطلان معامله

بطلان معامله یعنی اساساً معامله باطل بوده و شرایط صحت را ندارد، مانند معامله مشروبات الکلی.
ابطال معامله یعنی معامله شرایط صحت را دارد اما به جهات قانونی، قابل اجرا نمی باشد مانند معاملات فضولی و یا معاملاتی که وکیل قرارداد خارج از حدود صلاحیت خود انجام می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با با وکیل خوب در مشهد برای ابطال معامله در مشهد مشورت نمایید.

انواع ابطال معامله در مشهد

به دو دسته تقسیم می شوند:

1- ابطال معامله غیر نافذ

همان طور که در مفهوم معاملات غیرنافذ گفته شد، معاملات صحیح معیوبی هستند که با عدم رضایت فرد دارای حق فسخ، ابطال می شوند در نتیجه مانند آن است که از ابتدا، توافقی بین طرفین به وجود نیامده است. به همین دلیل نه در گذشته و نه در حال و آینده هیچ اثر حقوقی ندارند.

انواع معاملات غیر نافذ
معاملات اکراهی:
اگر فردی در اثر تهدید(وکیل جرم تهدید) و ترس ، اقدام به انعقاد قراردادی نماید، آن معامله نسبت به او غیر نافذ خواهد بود، پس این فرصت را خواهد داشت که در آینده و در زمانی که تهدید برداشته شد، اقدام به ابطال معامله نماید.

معاملات فضولی:
اگر بر روی مال غیر، بدون رضایت مالک یا بدون مجوز قانونی، معامله ای انجام شود، به آن معامله ی فضولی می گویند، که به همین علت وکیل معامله فضولی در مشهد آماده قبول پرونده های اینچنینی است.

معاملات صغیر ممیز:
صغیر ممیز فردی است که به سن بلوغ، که در دختران ۹ سال و در پسران ۱۵ سال است، نرسیده باشد اما قدرت تشخیص امور مالی و ارزش های اقتصادی را بداند.

معاملات سفیه در امور مالی:
سفیه فردی است که مجنون نیست اما قدرت تشخیص ارزش مالی امور را نیز ندارد. به همین دلیل معاملات و قراردادهای مالی او غیرنافذ است.

2- ابطال معامله صحیح:

اگر مال غیر منقولی که از نظر فیزیکی قابلیت تقسیم شدن دارد، بین دو نفر به اشتراک باشد، هر گاه یکی از دو شریک ضمن انعقاد بیع سهم خود را به فرد دیگری بدهد، شریک دیگر می تواند بهایی که خریدار داده را به او برگرداند و خود سهم شریک فروشنده را تملک کند و خودش مالک کل مال غیر منقول شود. برای باطل کردن قولنامه یا مبایعه نامه یا معامله ی خود ، پرونده را به وکیل ابطال معامله در مشهد بسپارید.

وکیل ابطال قولنامه یا مبایعه نامه

قانون گذار شرایط ابطال معامله را در ماده ۱۹۰ قانون مدنی این گونه درج کرده است:

معاملات فاقد قصد:

قصد در لغت به معنای توجه آمده است که علم و عمد جزء جدا ناپذیر آن هستند. عدم وجود قصد در انجام معامله به هر ترتیبی که باشد معامله را باطل می‌ کند، بر همین اساس اگر فردی در حال مستی یا بیهوشی و یا درخواب اقدام به انجام معامله نماید آن معامله باطل است، زیرا فرد مست یا بیهوش فاقد هر نوع اراده بوده و نمی‌ تواند قصدی هم برای معامله داشته باشد، به همین دلیل عدم وجود قصد از موارد امکان ابطال معامله است.
همچنین اگر متعاملین خواهان انعقاد عقد واحد با موضوع واحد باشند در صورتی که یکی از طرفین قصد انشای عقد اجاره و دیگری قصد خرید و بیع داشته باشد عقد باطل است. به همین دلیل بهتر است که دو طرف معامله دارای قصد واحدی باشند.

عدم اهلیت طرفین معامله:

اهلیت طرفین معامله در حکم وضعی معاملات اهمیت بسیاری دارد. فقدان اهلیت یکی از متعاملین می ‌تواند باعث ابطال معامله شود
اهلیت بر دو قسم است:
1- اهلیت تمتع: به معنای برخورداری از حقوق مدنی است که با زنده متولد شدن شروع و تا زمان مرگ به طول می انجامد.
2- اهلیت استیفا: به معنای قدرت اعمال حق می ‌باشد برابر قانون مدنی اگر چه هر انسانی، برخوردار از حقوق مدنی است، اما تا زمانی که اهلیت استیفا نداشته باشد نمی‌ تواند حقوق خود را اجرا کند. برای اهل محسوب شدن مطابق ماده ۲۱۱ قانون مدنی طرفین معامله باید بالغ و عاقل و رشید باشند. هم چنین ماده ۲۱۲ قانون مدنی معاملات اشخاصی را که بالغ و عاقل و رشید نیستند باطل اعلام کرده است.

پرونده های حقوقی نیازمند بررسی  توسط وکیل حرفه ای هستند، به همین دلیل با وکیل ابطال قولنامه در مشهد مشورت نمایید.

موارد ابطال:

● ضرر رساندن یا فریب دادن در قرارداد به طور واضح رخ داده باشد.

● طرفین، فسخ اختیاری معامله را با وجه التزام یا بدون آن، شرط کرده باشند.

● طرفین توافق کنند که پس از مدت زمان معینی، معامله فسخ شود.

● معامله شرطی باشد و خریدار یا فروشنده به شرط خود عمل نکنند.

● مورد معامله دارای عیب و خریدار قبل از خرید از آن آگاه نباشد، می ‌تواند براساس خیار عیب نسبت به ابطال معامله اقدام کند.

● مورد معامله حیوان باشد، خریدار می‌ تواند تا سه روز پس از خرید، براساس خیار حیوان، اقدام به ابطال معامله کند.

● خریدار تمام مال را ندیده و پس از دیدن آن، شرایط اولیه گفته شده توسط فروشنده را نداشته باشد، می ‌تواند با توجه به خیار رویت اقدام به ابطال معامله کند.

● فروشنده نتواند جنسی را که فروخته تحویل دهد، اگر کافه خیارات از طرفین ساقط نشده باشد، خریدار می‌ تواند براساس خیار تعذر تسلیم، تصمیم به ابطال معامله بگیرد.

با ابطال معامله، کلیه معاملاتی که پیش تر از ابطال انجام شده نیز باطل و از بین می رود. شماره تلفن وکیلحقوقی جهت انجام وکالت در اختیار شما قرار داده شده است.

آثار ابطال معامله چیست؟

اگر ابطال معامله صورت گیرد، دو اثر خواهد داشت:
۱- آثار قرارداد نسبت به بعد از زمان ابطال معامله از بین می ‌رود ولی تا قبل از آن تمامی آثار آن پا برجا است. به طور مثال اگر در قراردادی بابت تاخیر در انجام تعهدات، خسارت روزانه درنظر گرفته شده باشد، این خسارت تا روز قبل از ابطال معامله محاسبه می‌ شود و یا چنان چه خریدار به واسطه قرارداد، ملک را تصرف کرده باشد تا روز ابطال معامله، تصرف وی در ملک صحیح است.

۲- آثار قرارداد از بین می ‌رود. بنابراین، تمامی تصرفات پس از ابطال معامله غیر قانونی است. همچنین آثار عقد تا جایی منتفی می شود که به حقوق افراد دیگر مخصوصا اشخاص ثالث (وکیل اعتراض ثالث ) ضربه وارد نکند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از آثار ابطال معامله، با وکیل ابطال معامله در مشهد مشورت نمایید.

تفاوت ابطال معامله با فسخ معامله:

معـاملات قابـل فـسخ و قابـل ابطـال هـر دو جـزء معاملات صحيح هستند ولي با فسخ، اثر عقد نسبت به آینده از ميان رفته و تـا هنگـام فـسخ، كليه آثار بر معامله بار مي شود، اما با ابطال، كليه آثار معامله در گذشـته نيـز مرتفـع گرديده، در آينده هم اثري نخواهند داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این رزمینه با وکیل فسخ مشورت نمایید.

چگونه پرونده خود را به وکیل ابطال معامله در مشهد بسپاریم:

ابطال معامله، پرونده‌ ای است که به طور حتم نیازمند بررسی دقیق قرارداد و سایر مدارک است. بنابراین، حتما باید از مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری برای ابطال معامله در مشهد استفاده شود. این امر میتواند تا حد زیادی از خسارت های زیاد ناشی از عدم آگاهی افراد جلوگیری کند. امیدواریم که این مطالب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

ثبت زمان مشاوره حضوری و قبول وکالت

۰۹۱۵۵۰۰۳۴۱۷

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonتعیین وقت 3417 500 0915