a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 آکسون وب.
تمامی حقوق محفوظ است.

8:00 - 21:00

با تعیین وقت قبلی

05136020253

09155003417

جستجو
فهرست

شماره تلفن وکیل طلاق در مشهد

شماره تلفن وکیل طلاق در مشهد

شماره تلفن وکیل طلاق در مشهد ؛ از آنجا که طلاق منجر به فروپاشی بنیادی ترین نهاد اجتماعی جامعه یعنی خانواده می شود، بررسی طلاق و حق و حقوق های پیرامون آن از ضرورت خاصی برخوردار است. بنابراین در ادامه به اهمیت این موضوع با در نظر گرفتن عواقب و آسیبهای آن می پردازیم:

شماره وکیل طلاق در مشهد

وکیل حسینی مقدم – پایه یک دادگستری

امروزه دادگاه های خانواده یکی از شلوغ ترین دادگاه هاست. پرونده های طلاق نیز یکی از بیشترین دعاوی حقوق خانواده را تشکیل می دهد. طبق آمار رسمی کشور طی سال های اخیر پنجاه درصد از ازدواج ها به طلاق انجامیده. از طرفی در طلاق به دلیل وجود جنبه های زیادی که در زندگی مشترک وجود دارد، گاها پروسه دادرسی بسیار طولانی و ملال آور می شود. از همین روی داشتن شماره وکیل طلاق  و مشورت با وکیل پایه یک دادگستری برای طلاق در بسیاری از موارد می تواند روند دادرسی را سرعت بخشد.

شماره وکیل طلاق در مشهد

طلاق به معنی پایان قانونی ازدواج و جدا شدن همسران از یکدیگر است و به دنبال آن حقوق متقابلی که بین زوجین در هنگام ازدواج وجود داشته ازبین می‌رود. طبق ماده ی ۱۱۳۹ قانون مدنی طلاق مخصوص عقد دائم است. جهت مشاوره حضوری با شماره تلفن وکیل طلاق در مشهد هماهنگ نمایید.

طلاق در فقه اسلامی «زائل کردن قید ازدواج با لفظ مخصوص» تعریف می‌شود و این کار به اختیار شوهر انجام می‌شود و به موافقت زن نیازی نیست. اما زن نیز در شرایط خاصی ممکن است بتواند حق طلاق را به دست بیاورد.طلاق با فسخ ازدواج متفاوت است. فسخ ازدواج به این معناست که ازدواج انجام شده از ابتدا باطل و بی‌اعتبار بوده‌است. اما فسخ ازدواج چه شرایطی را برای مرد و زن دارد. مشاوره از طریق شماره وکیل در حد یک سوال می باشد.

زوجین به هنگام بروز اختلاف به دنبال شماره یک وکیل خوب برای طلاق هستند تا راهکارهای اولیه را از طریق مشاوره تلفنی دریافت نمایند و سپس به دفتر وکالت مراجعه نمایند، برای پیدا کردن وکیل پایه یک برای  طلاق ابتدا از گوگل کمک می گیرند و این طور سرچ می کنند شماره یک وکیل  طلاق در شهر مشهد میخواهم .

روش های طلاق گرفتن در مشهد

در قوانین ایران به پیروی از فقه و شرع سه شیوه برای انجام طلاق ذکر شده‌ است:

  • روش اول: به درخواست مرد است؛ در ماده۱۱۳۳  قانون مدنی ایران آمده ‌است که: «مرد هر وقت که بخواهد می‌تواند زن خود را طلاق دهد.»
  • روش دوم طلاق توافقی: به طلاق خُلع و مُبارات معروف است و شرایط خاص خود را دارد. در مقاله دیگری با عنوان بهترین وکیل طلاق توافقی مشهد به طور کامل به این نوع طلاق پرداخته ایم.
  • روش سوم تقاضای طلاق توسط زن از دادگاه که در دوحالت صورت می گیرد:

 اول اینکه در زمان ازدواج یا بعد ازآن، زن از شوهر خود وکالت برای طلاق را گرفته باشد. دادن چنین وکالتی به عنوان یک شرط ضمن عقد ازدواج متداول است و در این حالت زن به نمایندگی از شوهر خود طلاق را اجرا می‌کند. که در مطلب وکیل حق طلاق در مشهد می توانید مطالعه نمایید.

 دوم اینکه یکی از شرایطی که در قانون مدنی برای درخواست طلاق از طرف زن وضع شده، وجود داشته باشد که این شرایط به ‌طور کلی به سه دسته تقسیم می‌شوند؛

  • دسته اول خودداری یا ناتوانی شوهر در دادننفقه،
  • دسته دوم سختی و مشکلات غیرقابل تحمل در زندگی مشترک است که در حقوق به آن عُسر و حَرَج می گویند و شامل مواردی متعددی از جمله ابتلای شوهر بهبیماری‌های مسری صعب‌العلاج، ضرب و شتم یا سوء معاشرت مستمر، محکومیت به حبس ۵ سال یا بیشتر، ترک زندگی خانوادگی، اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی می شود.
  • دسته سوم مفقودالاثر شدن شوهر برای بیش از چهار سال می باشد

 انواع طلاق در قانون مدنی

در قانون مدنی به ۳ نوع طلاق اشاره شده است که در نوشته شماره وکیل طلاق در مشهد هر کدام را جداگانه بررسی می نماییم.

شماره 1 ؛ طلاق رجعی: در مقابل طلاق بائن قرار داردو طبق ماده ی ۱۱۴۸ قانون مدنی در این نوع طلاق شوهر می‌تواند در زمان عده که 3 ماه است، به همسر خود رجوع کند و طلاق را برهم بزند . در زمان عده، زن از نفقه هم برخوردار است بنابراین مرد می تواند به زندگی مشترک بازگردد.

شماره 2 ؛ طلاق بائن: طبق ماده ی ۱۱۴۴ قانون مدنی درصورتی‌که زوجه باکره باشد و یا یائسه شده باشد، طلاق بائن است. در این نوع طلاق مرد حق رجوع به زن را ندارد. اگر هردو قصد ازدواج مجدد را باهم داشته باشند، نیاز به خواندن دوباره صیغه ازدواج است.

شماره 3 ؛ طلاق خُلع: اگر زن به دلیل کراهتی که به همسر خود پیدا می‌کند، در مقابل مالی که به شوهر خود می بخشد طلاق بگیرد، طلاق خلع صورت گرفته است. احکام این نوع طلاق مانند طلاق بائن است. مال بخشیده شده می‌تواند مهریه یا هر چیز دیگری باشد.

پرونده طلاق چه به درخواست مرد باشد چه زن، در صورت اعتراض پرونده ای سه مرحله ای است یعنی دادگاه بدوی، دادگاه تجدید نظراستان و دیوان عالی کشور، که با اعتراض از سوی زن حتی اگر اعتراض غیر موجه باشد، روند طلاق در مشهد تا یک سال نیز طول می کشد و همینطور مدت زمان طلاق از طرف مرد بستگی کامل به طرفین خصوصا زن دارد وکیل طلاق در مشهد ممکن است از ۳ ماه تا ۱ سال و شاید کمی بیشتر به طول بیانجامد.

ثبت زمان مشاوره حضوری و قبول وکالت

09155003417

05136020253

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonتعیین وقت 3417 500 0915