a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 آکسون وب.
تمامی حقوق محفوظ است.

8:00 - 21:00

با تعیین وقت قبلی

05136020253

09155003417

جستجو
فهرست

شماره تلفن وکیل طلاق در مشهد

شماره وکیل طلاق در مشهد

شماره تلفن وکیل طلاق در مشهد از آنجا که طلاق منجر به فروپاشی بنیادی ترین نهاد اجتماعی جامعه یعنی خانواده می شود، بررسی طلاق و حق و حقوق های پیرامون آن از ضرورت خاصی برخوردار است. بنابراین در ادامه به اهمیت این موضوع با در نظر گرفتن عواقب و آسیبهای آن می پردازیم:

شماره وکیل طلاق در مشهد

وکیل حسینی مقدم – پایه یک دادگستری

شماره وکیل طلاق

طلاق به معنی پایان قانونی ازدواج و جدا شدن همسران از یکدیگر است و به دنبال آن حقوق متقابلی که بین زوجین در هنگام ازدواج وجود داشته ازبین می‌رود. طبق ماده ی ۱۱۳۹ قانون مدنی طلاق مخصوص عقد دائم است. جهت مشاوره حضوری با شماره وکیل طلاق در مشهد هماهنگ نمایید.

طلاق در فقه اسلامی «زائل کردن قید ازدواج با لفظ مخصوص» تعریف می‌شود و این کار به اختیار شوهر انجام می‌شود و به موافقت زن نیازی نیست. اما زن نیز در شرایط خاصی ممکن است بتواند حق طلاق را به دست بیاورد.

طلاق با فسخ ازدواج متفاوت است. فسخ ازدواج به این معناست که ازدواج انجام شده از ابتدا باطل و بی‌اعتبار بوده‌است. اما فسخ ازدواج چه شرایطی را برای مرد و زن دارد در مقاله شماره تلفن وکیل طلاق در مشهد هر یک را تبیین می نماییم.

موارد فسخ نکاح از جانب مرد:

در مورد مرد و عیوبی که باعث می شود به زن حق فسخ ازدواج داده شود در ماده ۱۱۲۲ قانون مدنی بدان پرداخته شده است. به موجب این قانون هرگاه مرد از انجام اعمال زناشویی ناتوان باشد، دادگاه به زن حق آن را می دهد که ازدواج را فسخ نماید.

این نواقص به قرار زیر است:

 • عنن: ناتوانی مرد در نعوظ به شرط آنکه بعد از گذشت مدت یک سال از تاریخ رجوع زن به دادگاه، رفع نشود. عنن در صورتی که پس از عقد ایجاد شود نیز زن را صاحب حق فسخ نکاح می‌کند.
 • خصاء: که عارضه مربوط به اخته شدن مرد است.
 • مقطوع بودن آلت تناسلی

موارد فسخ نکاح از جانب زن:

در قانون مدنی ماده ۱۱۲۳ عیب هایی که زن داشته باشد و در زمان عقد بدون اطلاع دادن به مرد عقد صورت گرفته باشد ، مرد حق آن را خواهد داشت که ازدواج را فسخ نماید. این عیوب به قرار زیر است:

 • قرن: استخوانی است در فرج که مانع جماع می‌گردد.
 • جذام: بیماری خوره.
 • برص: نوعی بیماری پوستی‏ که بر اثر آن لکهای معمولاً بزرگ سفید یا سیاه در بدن پدید می‏آید
 • افضاء: یکی شدن مجرای بول و حیض را اِفضاء می‌گویند.
 • زمین‌گیری
 • نابینایی از دو چشم.

جنون نیز نقصی است که هم در زن و هم در مرد مشترک بوده و وجود آن حق فسخ ازدواج را به همسر فرد مجنون می دهد.

طلاق در ایران

در قوانین ایران به پیروی از فقه و شرع سه شیوه برای انجام طلاق ذکر شده‌ است:

 • روش اول: به درخواست مرد است؛ در ماده۱۱۳۳  قانون مدنی ایران آمده ‌است که: «مرد هر وقت که بخواهد می‌تواند زن خود را طلاق دهد.»
 • روش دوم طلاق توافقی: به طلاق خُلع و مُبارات معروف است و شرایط خاص خود را دارد. در مطالب دیگری با عنوان بهترین وکیل طلاق توافقی مشهد به این موارد خواهیم پرداخت.
 • روش سوم تقاضای طلاق توسط زن از دادگاه که در دوحالت صورت می گیرد:

 اول اینکه در زمان ازدواج یا بعد ازآن، زن از شوهر خود وکالت برای طلاق را گرفته باشد. دادن چنین وکالتی به عنوان یک شرط ضمن عقد ازدواج متداول است و در این حالت زن به نمایندگی از شوهر خود طلاق را اجرا می‌کند. که در مطلب وکیل حق طلاق در مشهد می توانید مطالعه نمایید.

 دوم اینکه یکی از شرایطی که در قانون مدنی برای درخواست طلاق از طرف زن وضع شده، وجود داشته باشد که این شرایط به ‌طور کلی به سه دسته تقسیم می‌شوند؛شماره تلفن وکیل طلاتق در مشهد

 • دسته اول خودداری یا ناتوانی شوهر در دادننفقه،
 • دسته دوم سختی و مشکلات غیرقابل تحمل در زندگی مشترک است که در حقوق به آن عُسر و حَرَج می گویند و شامل مواردی متعددی از جمله ابتلای شوهر بهبیماری‌های مسری صعب‌العلاج، ضرب و شتم یا سوء معاشرت مستمر، محکومیت به حبس ۵ سال یا بیشتر، ترک زندگی خانوادگی، اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی می شود.
 • دسته سوم مفقودالاثر شدن شوهر برای بیش از چهار سال می باشد

شرایط طلاق به درخواست زوجه باکره

بر خلاف عقد ازدواج زوجه ی باکره که اجازه پدر و یا جد پدری واجب است در طلاق اینگونه نیست و رضایت پدر از شرایط طلاق به درخواست زوجه باکره نیست. هرچند این امر در عرف جامعه مورد پسند نیست.

مهریه زوجه باکره در هنگام طلاق نصف می شود.

اگر باکره ماندن زوجه ، به دلیل عدم شروع زندگی مشترک یا عدم تمایل مرد و یا هر دلیلی دیگری که به مرد مربوط است، باشد، امکان گرفتن رای طلاق از دادگاه وجود دارد.

طلاق یک طرفه به درخواست زوجه باکره ، با توجه به اینکه زندگی مشترک شروع نشده باشد مخصوصا وقتی که زوجه از طریق حق حبس( حق حبس زن این است که زن می تواند تا وقتی که تمام مهریه پرداخت نشده از وظایفی که نسبت به شوهر خود دارد خودداری کند) اقدام کند.

انواع طلاق

در قانون مدنی به ۳ نوع طلاق اشاره شده است که در نوشته شماره تلفن وکیل طلاق در مشهد هر کدام را جداگانه بررسی می نماییم.

 1. طلاق رجعی: در مقابل طلاق بائن قرار داردو طبق ماده ی ۱۱۴۸ قانون مدنی در این نوع طلاق شوهر می‌تواند در زمان عده که ۳ ماه است، به همسر خود رجوع کند و طلاق را برهم بزند . در زمان عده، زن از نفقه هم برخوردار است بنابراین مرد می تواند به زندگی مشترک بازگردد.
 2. طلاق بائن: طبق ماده ی ۱۱۴۴ قانون مدنی درصورتی‌که زوجه باکره باشد و یا یائسه شده باشد، طلاق بائن است. در این نوع طلاق مرد حق رجوع به زن را ندارد. اگر هردو قصد ازدواج مجدد را باهم داشته باشند، نیاز به خواندن دوباره صیغه ازدواج است.
 3. طلاق خُلع: اگر زن به دلیل کراهتی که به همسر خود پیدا می‌کند، در مقابل مالی که به شوهر خود می بخشد طلاق بگیرد، طلاق خلع صورت گرفته است. احکام این نوع طلاق مانند طلاق بائن است. مال بخشیده شده می‌تواند مهریه یا هر چیز دیگری باشد.

مهریه در طلاق

اگر زن متقاضی طلاق باشد تکلیف مهریه چه خواهد شد؟ اگر زن بتواند یکی از شروط ثبت شده در سند ازدواج را ثابت کند، اختیار به دست خود اوست که به وکالت از شوهر چه مقدار از مهریه را قبول و تعیین کند و اگر بتواند از طریق عسر و حَرَج (عسر و حرج یعنی شرایط سختی که در زندگی برای زن از طرف شوهر پیش آمده به طوری که ادامه ی زندگی را برای او غیر قابل تحمل کرده است) دادگاه را مجاب کند که زوج را مجبور به طلاق کند، میزان مهریه ای که تعیین خواهد شد وابسته به نظر قاضی و خود زن است. انتخاب بهترین وکیل مهریه در مشهد هم می تواند موثر باشد.

نفقه زن و فرزندان در طلاق

نفقه مهم ترین حق برای زن و فرزندان است که مرد موظف به پرداخت آن است. نکته مهم این است که درصورتی‌ که مرد بتواند عدم تمکین زن را ثابت کند، زن حقی برای دریافت نفقه ندارد درغیراین صورت زن می‌تواند با ارائه دادخواست نفقه،  این حق خود را ثابت کرده و پیش دستی کند اما درصورتی‌ که زن بی‌دلیل از مرد تمکین نکند، علاوه بر اینکه به او نفقه تعلق نمی‌گیرد، می‌تواند دلیلی برای ازدواج مجدد مرد نیز باشد. شماره تلفن وکیل طلاق در مشهد برای پرسیدن سوالات حقوقی کوتاه می باشد.

در خصوص نفقه فرزندان مرد موظف به پرداخت برای آن فرزندانی است که در نزد زن زندگی می‌کنند. حتی اگر زن حضانت فرزندان را نیز به عهده بگیرد، باز هم مرد موظف به پرداخت نفقه فرزندان خود است و دادگاه بر اساس شرایط زندگی و توانایی مرد، میزان نفقه را مشخص کرده و مرد را ملزم به پرداخت آن می‌کند.

جهیزیه در طلاق

برخلاف تصور بیشتر افراد، زن وظیفه‌ای برای تأمین جهیزیه ندارد. مرد موظف است خانه و وسایل موردنیاز برای زندگی را تأمین کند. اما زنان از سر لطف وسایل موردنیاز برای شروع زندگی را تأمین می‌کنند. به همین دلیل نیز در صورت بروز هر نوع مشکل، جهیزیه متعلق به زن است. مگر آن مواردی که توسط مرد تهیه‌ شده است. درصورتی‌که برخی از لوازم خانه توسط مرد خریداری شود، زن نمی‌تواند ادعای مالکیت نسبت به آن‌ها داشته باشد. نکته قابل‌توجه این است که در صورتی‌که مرد به‌عمد به جهیزیه زن آسیب وارد کند، درصورتی‌که زن بتواند این مسئله را در دادگاه ثابت کند، می‌تواند خسارت ناشی از آسیب واردشده را نیز از مرد بگیرد. اما با این وجود بهتر است که زن از لحاظ قانونی حق داشتن جهزیه را از دادگاه بگیرد.

اجرت‌المثل در طلاق

اجرت‌المثل مبلغی است که دادگاه برای زن با در نظر گرفتن موارد مختلف تعیین می‌کند. نکته جالب‌توجه این است که زن هیچ وظیفه‌ای برای کار کردن در خانه مرد را ندارد و می‌تواند برای کار کردن در خانه همسر خود، حقوق بگیرد. اگر زن یا وکیل  بتواند ثابت کند که کارهایی که در خانه شوهر انجام داده است، مجانی نبوده، می‌تواند اجرت‌المثل کارهای خود را از مرد بگیرد.

در واقع اجرت المثل اموری است که در عرف برای آن مزد در نظر میگیرند و توسط زن و به درخواست شوهر انجام میگیرد. وکیل اجرت المثل میزان اجرت‌المثل کاملاً برای هر شخص جداگانه بوده و دادگاه با توجه به وضع زندگی، میزان کارهای انجام‌شده و وضع مالی شوهر، حکم اجرت‌المثل را صادر می‌کند.

نحله در طلاق

 در اصطلاح حقوقی، نحله پولی است که دادگاه با در نظر گرفتن وضعیت زندگی تعیین می‌کند و مرد را ملزم به پرداخت آن به زن می‌کند. وکیل خوب خانواده نحله فقط وقتی به زن تعلق می‌گیرد، که مرد بدون داشتن دلیل موجه بخواهد همسر خود را طلاق دهد. اگر طلاق توافقی باشد و یا زن دادخواست طلاق دهد، دیگر به او نحله تعلق نمی‌گیرد. امروزه نحله کاربرد زیادی نداشته و بسیاری از زنان ترجیح می‌دهند تا زودتر از زندگی نامطلوب خود رهایی پیدا کنند. به همین دلیل نیز از برخی حقوق مالی خود از جمله اجرت‌المثل و نحله می‌گذرند.

 حضانت فرزند در طلاق

در ماده ۱۱۶۹ قانون مدنی، حضانت و نگهداری از فرزند تا سن ۷ سالگی با مادر و پس ‌از آن با پدر است. اما زن و مرد می‌توانند این سن را تغییر دهند و سنی کمتر یا بیشتر برای حضانت در نظر بگیرند. ۹ سال برای دختران و ۱۵ سال برای پسران است. بعد از سنین مذکور حضانت دیگر از نظر قانون موضوعیت ندارد و انتخاب با فرزندان است.

اما قاضی در دادن حکم حضانت باید مصلحت فرزندان را رعایت کند وکیل حضانت فرزند در مشهد به این معنی که مهم نیست بچه چند سال دارد و حضانت او بر طبق قانون با کیست، مهم آن است که قاضی تشخیص بدهد برای کودک بهتر است که نزد کدام یک از والدین باشد عموماً در پرونده‌های طلاق توافقی، زن با دست کشیدن از مهریه و تمام حقوق مالی خود، حضانت فرزندان را به عهده می‌گیرد و مرد را وادار به دادن حضانت می‌کند. اما درصورتی‌که طلاق توافقی نباشد و مرد و یا زن به‌صورت یک‌طرفه دادخواست طلاق دهند، بر طبق قانون، تا ۷ سال زن وظیفه سرپرستی کودک را بر عهده دارد و پس از آن مرد موظف به نگهداری از فرزندان است.

درصورتی‌که زن نخواهد از فرزندان خود مواظبت کند، این وظیفه بر عهده مرد است و در صورتی‌که مرد نیز شرایط نگهداری از آن‌ها را نداشته باشد، با نظر دادگاه به بهزیستی معرفی خواهند شد.در صورت تمایل به اگاهی از مسائل حضانت می توانید با از طریق شماره وکیل طلاق نسبت به تعیین وقت حضوری با بهترین وکیل حضانت در مشهد در ارتباط باشید.

پرونده طلاق چه مدت طول می کشد؟

پرونده طلاق چه به درخواست مرد باشد چه زن، در صورت اعتراض پرونده ای سه مرحله ای است یعنی دادگاه بدوی، دادگاه تجدید نظراستان و دیوان عالی کشور، که با اعتراض از سوی زن حتی اگر اعتراض غیر موجه باشد، روند طلاق در مشهد تا یک سال نیز طول می کشد و همینطور مدت زمان طلاق از طرف مرد بستگی کامل به طرفین خصوصا زن دارد وکیل طلاق در مشهد ممکن است از ۳ ماه تا ۱ سال و شاید کمی بیشتر به طول بیانجامد.

شماره وکیل طلاق مشهد چه کمکی می نماید؟

امروزه دادگاه های خانواده یکی از شلوغ ترین دادگاه هاست. پرونده های طلاق نیز یکی از بیشترین دعاوی حقوق خانواده را تشکیل می دهد. طبق آمار رسمی کشور طی سال های اخیر پنجاه درصد از ازدواج ها به طلاق انجامیده. از طرفی در طلاق به دلیل وجود جنبه های زیادی که در زندگی مشترک وجود دارد، گاها پروسه دادرسی بسیار طولانی و ملال آور می شود. از همین روی داشتن شماره وکیل طلاق مشهد  ومشورت با وکیل پایه یک دادگستری در مشهد در بسیاری از موارد می تواند روند دادرسی را سرعت بخشد.

امیدواریم این مطلب مرد توجه شما قرار گرفته باشد. اگر خواندن این مطلب برایتان سودمند بود، آنرا با کسانی که دوستشان دارید به اشتراک بگذارید.

 

ثبت زمان ملاقات و قبول وکالت پرونده

۰۹۱۵۵۰۰۳۴۱۷

۰۵۱۳۶۰۲۰۲۵۳

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonتعیین وقت 3417 500 0915